Iveta cover

EXKLUZÍVNE NA VOYO

Pár panákov a dní na rozmyslenie: Herca, ktorý stvárni Gotta, ponuka aj vydesila

04. 11 2022 08:05 | TV Nova, markiza.sk
Ondřej Ruml ako Karel Gott v minisérii Iveta
Ondřej Ruml ako Karel Gott v minisérii Iveta Foto: Voyo Originál

Mal to šťastie poznať maestra osobne.

Iba prednedávnom odštartovalo nakrúcanie druhej série Voyo Originálu Iveta, mapuje život a kariéru tragicky zosnulej popovej hviezdy Ivety Bartošovej. Nové časti sa vracajú do zlatých deväťdesiatych rokov – do obdobia, keď slávna speváčka tvorí pár s hudobným a podnikateľským magnátom Ladislavom Štaidlom, kedy sa dočká svojho vytúženého potomka a kedy sa po materskej pauze vracia vo veľkom „comebacku“ na vrchol svojej kariéry. Miniséria Iveta z dielne Voyo Originál sa divákom predstaví v prvej polovici budúceho roka.

Maestra Karla Gotta v jeho mladej verzii stvárni spevák Ondřej Ruml. Aká bola jeho reakcia, keď dostal túto ponuku? „Keď som nad tým tak premýšľal, napadlo mi, že nájsť vhodného herca pre úlohu Karla Gotta je tak trochu ako nájsť v priamej voľbe vhodného prezidenta. Tá ponuka ma potešila i vydesila zároveň. Dal som si pár panákov a dní na rozmyslenie, aby som si to nejako v hlave zrovnal, pretože som vedel, že to nebude jednoduché. Bolo potrebné na to ísť tak, bez toho, aby to bola lacná imitácia alebo až paródia a zároveň, aby to bolo konkrétne, presné a aby tam boli tie špecifické veci, ktoré od Karla všetci poznáme. Mal som to šťastie poznať Karla Gotta osobne a pamätám si s ním množstvo zážitkov a príhod. Najviac ma však na ňom bavilo, že si zo seba dokázal robiť srandu, čo nie je v šoubiznise, kde sa veľa ľudí berie nesympaticky vážne, úplne bežné. Možno aj toto ma presvedčilo tú rolu prijať. Hovoril som si, že keby tu Karel bol, tak by sa možno dobre bavil,“ hovorí o svojom obsadení do úlohy Ondřej Ruml.

Ondřej Ruml a Anna Fialová v minisérii Iveta
Foto: Voyo Originál
 

„Obsadiť Karla Gotta bol zásadný problém, rovnako ako u Ladislava Štaidla, pretože dnes tieto typy mužov, aspoň ja mám ten pocit, trošičku vymizli. Nájsť niekoho, kto by veľmi dobre spieval a trochu Karla Gotta pripomínal, bolo veľmi ťažké. Dlho sme sa zamýšľali a hľadali, pretože je to azda prvýkrát, čo sa Karel Gott objaví vo filme. Nakoniec sme sa rozhodli pre pre Ondřeja Rumla,“ hovorí režisér a scenárista minisérie Iveta Michal Samir.

„Zaujímavé je, že kedykoľvek sa začneme baviť o Karlovi s niekým známym, ľudia majú tendenciu začať ho imitovať. Niekedy je to trápnejšie, niekedy je to lepšie, ale Ondřej je v tom šikovný a veľmi dobrý, takže si myslím, že keď začne hovoriť a spievať ako Karel Gott, bude to skvelé,“ dodáva.

„Možností ako obsadiť Karla Gotta nebolo veľa, pretože náš herec musí zároveň vedieť dobre spievať. Vychádzame totiž z toho, že náš predstaviteľ pesničku prespieva. Preto sme mali pomerne obmedzený výber, pretože hercov, ktorí sú zároveň spevákmi, nie je zasa tak veľa. Gott navyše vedel javisko ovládnuť. Keď sa pozriete na záznamy jeho koncertov, tak jeho vystúpenia sprevádzajú mikroscénky a malé skeče. Bol to veľmi zdatný herec a vedel veľmi dobre komunikovať so svojím publikom,“ hovorí producentka Ivety a zároveň kastingová režisérka Maja Hamplová. „Ondřej Ruml nám poslal video, kde si pripravil pesničku, ktorá sa volá Smím dál, a so svojou energiou a energiou tej doby bol úplne presný,“ dodáva Hamplová. 

Pokračovanie megaúspešnej minisérie Iveta už v prvej polovici roka 2023 jedine na Voyo.