Iveta cover

EXKLUZÍVNE NA VOYO

Miniséria Iveta pokračuje: Začalo sa nakrúcanie, vieme, kedy bude na Voyo

10. 10 2022 16:20 | tlačová správa
Ondřej G. Brzobohatý a Anna Fialová
Ondřej G. Brzobohatý a Anna Fialová Foto: Martin Mlaka
Michael Samir, režisér a scenárista Ivety
Alena Mihulová, Miroslav Hanuš, Anna Fialová a Eliška Křenková
Ondřej G. Brzobohatý a Anna Fialová

Muž, dieťa, sláva a prvý veľký škandál. Pokračovanie minisérie Iveta odhalí zlatú éru speváckej legendy Ivety Bartošovej.

Začalo sa natáčanie druhej série exkluzívneho Voyo Originálu Iveta, ktorý mapuje život a kariéru tragicky zosnulej popovej hviezdy Ivety Bartošovej. Nové časti sa vracajú do zlatých deväťdesiatych rokov – do obdobia, keď slávna speváčka tvorí pár s hudobným a podnikateľským magnátom Ladislavom Štaidlom, kedy sa dočká svojho vytúženého potomka a kedy sa po materskej pauze vracia vo veľkom „comebacku“ na vrchol svojej kariéry. Miniséria Iveta z dielne Voyo Originál sa divákom predstaví v prvej polovici budúceho roka.

„Prvá séria ukazovala Ivetu ako ľahko naivnú dievčinu z drsných Beskýd, ktorá túži po veľkej sláve a ešte väčšej láske,“ hovorí režisér a scenárista minisérie Michal Samir a dodáva: „V tej druhej už sledujeme sebavedomú mladú ženu, ktorá postupne dosahuje všetko, po čom kedy túžila – má rodinu, kariéru, úspech. To všetko v čase, keď sa Československo ešte len učí, čo sú to bulvárne médiá a ako fungujú. S odstupom času je príznačné, že aktérkou jedného z prvých porevolučných škandálov, ktorý plnil titulné strany vtedajšieho bulváru, bola práve Iveta Bartošová.“

Alena Mihulová, Miroslav Hanuš, Anna Fialová a Eliška Křenková
Foto: Martin Mlaka
 

„Osemdesiatky skončili, nastupujú iskrivé deväťdesiate roky,“ dopĺňa kreatívny producent Voyo Matěj Podzimek a uzatvára: „Rezne strieda popcorn a Iveta si plní sny. Vrátane toho najväčšieho, ktorý má už od detstva - spievať v Lucerne s Karlom Gottom.“

Ťažiskom pokračovania minisérie bude, okrem speváčkinho súkromného života, aj jej fenomenálny kariérny vzostup. Diváci sa prostredníctvom ďalších troch dielov prenesú do obdobia, kedy Iveta získava jedno ocenenie za druhým, dostane hlavnú rolu vo filme Jaroslava Soukupa Svatba upírů, kde sa zoznamuje so svojím hereckým kolegom Rudolfom Hrušínským najml., a spieva v muzikálovom megahite Karla Svobodu Dracula. Zároveň však zažíva prvú skúsenosť s bulvárom, ktorá vrcholí okolo kauzy jej údajného únosu v roku 1994.

Za novou sériou, v réžii Michala Samira, opäť stojí tvorivý tím produkčnej spoločnosti Barletta Productions. Okrem Anny Fialovej v úlohe Ivety Bartošovej sa vracia Ondřej Brzobohatý ako Ladislav Štaidl alebo Eliška Křenková ako Ivetina sestra. Novými postavami budú napríklad hudobný skladateľ Karel Svoboda alebo Rudolf Hrušínský najml.