Iveta cover

OD 06. MÁJA NA VOYO

Režisér Michal Samir sa pozná s Emiliou Clarke: Stala sa slávna a zabudla na mňa!

11. 05 2022 17:00 | VOYO, markiza.sk
Režisér Michal Samir
Režisér Michal Samir Foto: Markíza

Zaujímalo by ho, či by si ho po rokoch pamätala.

V piatok (6. mája) odštartoval na streamovacej platforme VOYO nový VOYO Originál - miniséria Iveta, ktorý mapuje začiatky kariéry slávnej speváčky Ivety Bartošovej, kde ju československý hudobný svet 80. rokov ešte len začal objavovať.

Seriál sa zameral hlavne na vplyv rodiny, vzťah s jej dvojčaťom Ivanou a na prvú lásku s Petrom Sepéšim. Okrem udalostí zo života speváčky divákov strhne tiež atmosféra Československa 80. rokov, s ktorou je neodmysliteľne spojená popkultúra plná neónov, diskoték a tužidla z načesanej trvalej.

Miniséria vznikla so súhlasom rodiny Bartošových. V hlavných úlohách sa predstaví Anna Fialová, Vojtěch Vodochodský a Eliška Křenková. Réžie sa chopil uznávaný Michal Samir, producentsky sa na tvorbe podieľal Matěj Podzimek, ktorý je držiteľom Českého leva.

Michal Samir študoval na prestížnej Drama Centre London réžiu, kde študovali aj Tom Hardy či Pierce Brosnan. A to nie je všetko. Uznávaný režisér bol dokonca ročník pod hereckou megahviezdou Emiliou Clarke. „Mali sme sa celkom radi, potom sa stala slávna a trochu na mňa zabudla,“ povedal s humorom. Viac vo videu:


Druhá epizóda minisérie Iveta s názvom Knoflíky lásky už od piatka na VOYO!