Iveta cover

OD 06. MÁJA NA VOYO

Vžila sa do roly Ivety: Markizáčka prekvapila radikálnou premenou

06. 05 2022 09:00 | markiza.sk
Lucia Hlaváčková skopírovala imidž Ivety Bartošovej
Lucia Hlaváčková skopírovala imidž Ivety Bartošovej Foto: TV Markíza
Lucia Hlaváčková ako Iveta
Lucia Hlaváčková ako Iveta
Lucia Hlaváčková ako Iveta

Lucia si vyskúšala ikonické kúsky podľa Ivety Bartošovej.

Ikonická Iveta Bartošová odštartovala svoju hviezdnu kariéru v 80. rokoch a jej sláva raketovo rástla po odpremiérovaní hitu Knoflíky Lásky spolu s Petrom Sepéšim. Od toho momentu bola mladá talentovaná speváčka idolom mnohých dievčat, ktoré sa snažili kopírovať jej imidž.

TIP: Miniséria Iveta už od 6. mája iba na VOYO!

Pripomenúť si Ivetin štýl a napodobniť jej imidž sme si skúsili aj s tvárou spravodajstva, moderátorkou Luciou Hlaváčkovou. Tá sa na jedno predpoludnie preniesla v čase a vyskúšala si zopár outfitov osemdesiatych rokov. O Luckin styling sa postarala stylistka Lenka Bohunická a o vizáž a parochňové premeny umelecký maskér Vlado Wittgruber a maskérka Mirka Balúchová.

„Must have“ 80. rokov

V dobe osemdesiatych rokov „fičali“ šuštiakové materiály, mrkvové strihy nohavíc, veľké saká, móda bola výrazne farebná a mládež neváhala zladiť aj naozaj šialené odtiene. „Móda v týchto rokoch bola mimoriadne výrazná a všetko sa nosilo vo veľkom. A to doslova. Výrazné strihy, bláznivé vzory a farby, denim v oversized strihu, kožené bundy s výraznými vypchatými plecami až do športové kúsky, ktoré sa nosili nielen na športovanie,“ prezradila nám stylistka Lenka Bohunická. V tej dobe rozhodne neplatilo pravidlo „Menej je viac“ a väčšina outfitov bola dozdobená do posledného detailu. „Šperky boli pútavé, v pestrých farbách a rozhodne sa nimi nešetrilo. Hitom bolo vrstvenie viacerých náhrdelníkov aj náramkov. Výraznou súčasťou stylingov boli aj šatky a čelenky, ktoré napomáhali dotiahnuť všetko do štýlovej bodky. Čo sa týka topánok, poznávacím znamením boli hrubé ponožky a k nim biele športové tenisky, klasika, ktorá sa nosí dodnes. Pre dámy boli tiež hitom lodičky na nízkom „mačacom“ podpätku, ktorý pridal eleganciu nohavicovému aj sukňovému kostýmu.“

Kúpa oblečenia nebola vtedy jednoduchá a tak sa vla šilo. Asi každý si spomína na legendárnu Burdu, kde sa dalo inšpirovať rôznymi strihmi. „Medzi najznámejšie určite patria mrkváčové džínsy či nohavice, ktoré sa opäť vracajú na módne výslnie. Populárne boli mini sukne, ktoré odhaľovali čo najviac nohy a kontrastovali im oversized strihy. Tie sa najviac nosili na bundách, tričkách s nápisom a tiež sakách s už spomínanými vypchávkami na pleciach. Dominovali aj asymetrické strihy na šatách, ktoré boli podčiarknuté výraznými farebnými vzormi,“ vysvetlila nám Lenka.

Odvážna v tom čase nebola iba móda, ale aj účesy. My sme sa pozreli na highlighty 80. rokov. Asi najikonickejší z nich bola vyčesaná trvalá na jednu zo strán.

Luciina premena na Ivetu Bartošovú

O stylingu 80. rokov hovorila Lenka Bohunická aj v Teleráne:

 

Prvú časť minisérie Iveta si už dnes môžete pozrieť na VOYO !

 

Špeciálne VOYO NEWS o Ivete Bartošovej si môžete pozrieť TU .